show chef

סרוויס יכול להיות מאוד מלחיץ: 5 טיפים להתמודדות עם התקף חרדה

בלא מעט מקרים, טבחים נתונים תחת לחץ רב בעבודתם – הם צריכים להספיק להכין את כל ההכנות הנדרשות לסרוויס ולהשתמש בצורה נכונה ומיטבית בזמן שיש להם להכנת כל מנה. אין ספק שמדובר בעבודה מאתגרת ומלחיצה, שלעתים אף עלולה לגרום להתקף חרדה. התקפי חרדה הם מצב לא נעים שסובלים ממנו אנשים רבים ברמה זו או אחרת, והם יכולים להביא אותנו למצב של מצוקה ושל חוסר תפקוד מוחלט. לכן, במאמר זה נציג לכם מספר דרכים טבעיות שיכולות לסייע לכם בהתמודדות עם התקפי חרדה בזמן הסרוויס.

דמיון מודרך

אחת השיטות שנמצאו יעילות ביותר להתמודדות עם התקפי חרדה היא ביצוע דמיון מודרך. דמיון מודרך היא שיטה שמשתמשת בדמיון שלנו כדי להביא את הגוף למצב של הרפיה וכדי להגיע למצב של שליטה בתגובות הפסיכולוגיות שלנו. ניתן ליישם את השיטה בכל סיטואציה בחיי היומיום שלנו, ועם מעט תרגול תוכלו לבצע את התרגילים באופן עצמאי במקרה הצורה. כמו כן, מומלץ לעיין במידע המופיע באתר חיבורים, שמעניק מידע רב אודות התקפי חרדה ואופן הטיפול המיטבי בהם.

תנו לחרדה להיות

במקרים מסוימים, דווקא הניסיון להילחם בחרדה ולהתנגד לה, יכול להעצים את תחושת המצוקה ואף להחריף אותה. לכן, תוכלו לנסות להתרכז בדברים שאתם כבר עושים ולתת לחרדה להיות עד שתחלוף מעצמה. כמו כן, אם אתם עובדים בסביבת אנשים נוספים, נסו לדבר איתם על כל דבר שיכול להסיח את דעתכם מהמצוקה המתחוללת בתוככם.

קחו הפסקה

אם אתם מרגישים שאינכם מסוגלים להמשיך לתפקד בעבודה, גשו לממונה עליכם ובקשו כמה דקות של הפסקה. בזמן ההפסקה תוכלו לצאת החוצה, לנשום אוויר צח, להסדיר את הנשימות שלכם ולהרגיע את עצמכם בכל אמצעי שאתם יודעים שיוכל לסייע לכם. כמו כן, תוכלו להתקשר לאדם קרוב שיידע להכיל את המצב בו אתם נמצאים ויוכל להרגיע אתכם דרך הטלפון.

 

 

בצעו תרגילי מיינדפולנס

מיידנפולנס היא שיטה פסיכולוגית שמטרתה להביא את תשומת הלב לחוויות המתרחשות בכאן ועכשיו. מה זה אומר? לקבל את החוויה כפי שהיא קורית ברגע הנוכחי ולא לשפוט את עצמנו. למעשה, מדובר בסוג של תרגיל מדיטציה שמטרתו לסייע לגוף ולתודעה להגיע למצב של הרפיה, ושיטה זו נמצאה מועילה בהתמודדות עם מגוון רחב של בעיות פסיכולוגיות, לרבות התקפי חרדה.

שתו מים

התקפי חרדה מאופיינים לעתים קרובות בתסמינים פיזיולוגיים שונים, כמו דפיקות לב מהירות, נשימות מהירות ושטוחות ויובש בפה. אחד האמצעים שתוכלו להשתמש בהם כדי להרגיע את עצמכם הוא שתיית מים. הנשימות המהירות נוטות להחריף את תחושת היובש בפה, מה שיכול להעצים את החרדה שלכם. לכן, אנחנו ממליצים לכם לשבת ולשתות מים בלגימות קטנות, תוך כדי שאתם מסדירים את הנשימות שלכם על ידי שאיפת אוויר עמוקה והוצאתו בצורה איטית.

סיכום

לסיכום, התקף חרדה הוא חוויה לא נעימה שיכולה לשבש לחלוטין את מהלך היום, במיוחד כאשר ההתקף מגיע בזמן העבודה שהיא מלחיצה כשלעצמה. אם אתם חווים התקפי חרדה באופן תדיר שמשפיע על איכות החיים שלכם ועל התפקוד שלכם בעבודה, אנחנו ממליצים לכם לפנות למטפל מתחום בריאות הנפש שיוכל לסייע לכם לרדת לשורש הבעיה ולהעניק לכם כלים מתאימים להתמודדות עמה.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד

נגישות
גלילה לראש העמוד