show chef

שואב שוטף, מדיח כלים וטוחן אשפה: 5 אבזרי ניקיון שאתם חייבים במטבח שלכם

דמיינו שאתם נכנסים למטבח נוצץ ונקי שבו כל משטח נוצץ, והאוויר רענן ומזמין. מטבח מצוחצח לא רק משפר את החוויות הקולינריות שלכם, אלא גם יוצר סביבת בישול בריאה ומהנה יותר. הסוד להשגת מטבח כזה טמון בכך שיש לכם את אביזרי הניקוי וכלי הניקוי הנכונים בהישג ידכם. במאמר זה נעמיק בעולם ניקיון המטבח, ונבחן חמישה פריטים חיוניים שישנו את שגרת הניקיון שלכם. בואו נתחיל!

 1. שואב אבק

שואב אבק הוא כלי חיוני לשמירה על רצפת מטבח נקייה ולהרחיק אבק ולכלוך.

 • שואב אבק קל משקל: בחרו בשואב קל משקל עם עוצמת יניקה חזקה לתמרון קל ברחבי המטבח. הוא צריך להיות עם אביזרים המתאימים לניקוי משטחים שונים, כגון רצפות קשות, שטיחים ופרקטים.
 • מנקה מתחת לרהיטים: חפשו מכשיר אלחוטי נמוך המאפשר להגיע מתחת למכשירי חשמל והרהיטים במטבח כדי למנוע אבק ופירורים נסתרים.
 • שגרת שאיבה קבועה: פתחו שגרת שאיבה קבועה כדי למנוע הצטברות לכלוך ואלרגנים. השתדלו לשאוב אבק לפחות פעמיים בשבוע, תוך מתן תשומת לב מיוחדת לאזורים בעלי תנועה גבוהה בסמוך לאזורי הכניסה והבישול.
 1. מדיח כלים

מדיח כלים הוא מכשיר חוסך זמן המבטיח כלים נקיים ומחוטאים במינימום מאמץ.

 • יעילות העמסה: סדרו כלים, כוסות וסכו"ם באופן אסטרטגי במדיח הכלים כדי למקסם את הקיבולת שלו ולייעל את הניקוי. העמיסו פריטים עם משטחים גדולים יותר הפונים כלפי מטה כדי לאפשר למים ולחומרי ניקוי להגיע לכל פינה ביעילות.
 • שטיפה מקדימה בעת הצורך: לכלים מלוכלכים מאוד, יש לשטוף אותם מראש תחת מים זורמים לפני הכנסתם למדיח. שלב זה מונע מחלקיקי מזון לסתום את הפילטרים ומבטיח ניקוי יסודי.
 • תחזוקה שוטפת: נקו מעת לעת את הפילטר, זרועות ההתזה והמשטחים הפנימיים של מדיח הכלים כדי למנוע הצטברות לכלוך ולשמור על ביצועים מיטביים. עיינו בהוראות היצרן לקבלת הנחיות תחזוקה נאותות.

 

 

 1. טוחן אשפה

יחידה לטחינת אשפה מסלקת פסולת מזון ביעילות, ושומרת על המטבח נקי וללא ריחות לא נעימים.

 • שימוש נכון: יש להשתמש בטוחן האשפה לפסולת מזון רכה בלבד, כגון קליפות פירות, שאריות ירקות ושאריות קטנות. הימנעו מהשלכת פריטים שאינם מזון, עצמות, שמנים וכמויות גדולות של מזון שעלולים לגרום לסתימות או לנזק.
 • שטיפה במים קרים: לאחר השימוש בטוחן האשפה, יש להזרים מים קרים למשך חצי דקה לפחות כדי לשטוף את כל החלקיקים שנותרו ולהבטיח ניקוז נאות.
 • סילוק ריחות: כדי להעלים ריחות, טחנו מעת לעת קליפות הדרים או קוביות קרח עם כמות קטנה של סודה לשתייה. הן עוזרות לרענן את הטוחן ומונעות מריחות לא נעימים להישאר במטבח שלכם.
 1. מטליות ניקוי מיקרופייבר

מטליות ניקוי מיקרופייבר יעילות מאוד בהסרת לכלוך, שומן ולכלוך ממשטחי מטבח שונים.

 • ספיגה מעולה: למטליות מיקרופייבר תכונות ספיגה מצוינות המאפשרות להן לספוג נוזלים במהירות וביעילות. השתמשו בהם לניגוב משטחים, כיריים ומכשירי חשמל כדי לשמור על מטבח נקי.
 • ניקוי ללא סיבים: בניגוד למטליות כותנה מסורתיות, מטליות מיקרופייבר הן נטולות סיבים, ומבטיחות ברק ללא פסים על משטחי נירוסטה, זכוכית ומראות.
 • שימוש חוזר ועמידות: מטליות מיקרופייבר הן רב פעמיות ויכולות לעמוד בשטיפות רבות מבלי לאבד מיעילות הניקוי שלהן. כבסו אותם במכונה בנפרד במים חמים והימנעו משימוש במרככי כביסה כדי לשמור על איכותן.
 1. מברשות פילינג

מברשות פילינג הן כלי ניקוי רב שימושי המסייע להתמודד עם כתמים קשים ולכלוך באזורים שקשה להגיע אליהם.

 • בחירת זיפים: בחרו מברשות פילינג עם זיפים רכים או בינוניים כדי למנוע שריטות של משטחים עדינים תוך הסרה יעילה של לכלוך. זיפים קשים יותר מתאימים למשטחים עמידים יותר.
 • אחיזה ארגונומית: בחרו במברשות קרצוף עם ידיות נוחות וארגונומיות המאפשרות אחיזה בטוחה, ומפחיתות מאמץ ועייפות במהלך ניקוי.
 • ניקוי ממוקד: השתמשו במברשות קרצוף כדי לנקות קווי מפגש, סדקי אריחים, פינות כיור ואזורים אחרים שקשה להגיע אליהם שבהם כתמים עקשניים נוטים להצטבר.

לסיכום

מטבח נקי ומסודר הוא לא רק חלום אלא מציאות ברת השגה עם אביזרי הניקוי וכלי הניקוי המתאימים. באמצעות שילוב שואב האבק החיוני, מדיח הכלים וטוחן האשפה בשגרת הניקוי שלכם, תוכלו להיפרד מלכלוך וריחות לא נעימים. בנוסף לכך, מטליות ניקוי מיקרופייבר ומברשות קרצוף יהפכו לבעלי הברית המהימנים שלכם בהתמודדות עם כתמים עקשניים ושמירה על סביבה ללא רבב. בעזרת הטיפים המעשיים הניתנים, תוכלו לנקות את המטבח שלכם בצורה יעילה ואפקטיבית.

נגישות
גלילה לראש העמוד