show chef

כיצד אפשר לשפר אתרים של רשתות מזון גדולות?

ברשתות מזון גדולות, אתר הרשת הוא מעין חזית מקוונת של הסניף הראשי. למעשה, ניתן לראות אותו גם ככלי רב שימושי, אולי אולר שוויצרי שכזה, עם מטרות ותועלות רבות. כך או כך, בכדי להפיק ממנו את התועלות העסקיות שעבורן הוא הוקם, לא מספיק שהוא כשלעצמו יהיה אתר טוב. מה עוד חסר לשם כך? מי יעזור לכם להשיג זאת וכיצד? זו היא סקירה קצרה שתסביר והיא גם עשויה להרחיב מעט (או הרבה), את האופן שבו אתם מסתכלים על האתר העסקי שלכם.

זה לא סתם אתר

Virtual Private Servers הם שרתים מסוג מיוחד, אשר נפוץ כיום מאוד. למה זה צריך לעניין אתכם? הרי אתר עסקי ממוקם על שרת כלשהו, שהוא בוודאי לא חלש והאתר זמין ברשת ולכאורה הכל בסדר, לא? לא תמיד. אם מדובר רק באתר פשוט, שהוא אתר תדמית עם מידע בסיסי, ניחא. גם זה עשוי להציג דרישות גבוהות, בהתאם לעיצוב האתר. אך אם מדובר על אתר של רשת מזון שהוא גם אתר מכירות, זה כבר דבר אחר, תובעני הרבה יותר. באמצעות שרת VPS לעסקים, תוכלו להבטיח שגם אתר כזה, יתפקד באופן הטוב ביותר, כל הזמן. לפני שנמשיך, זהו הסבר קצר לגבי שרתים מיוחדים אלה: מדובר בשרתים "וירטואליים". כלומר, יש כאן שרת פיזי, שעליו מערכת הפעלה מתאימה לשרתים ועד כאן זה המצב הרגיל. אך על גבי תשתית זו, יש גם תוכנת וירטואליזציה, שהיא מעין מערכת שמבצעת סימולציה של סוגי שרתים שונים, על פי הצורך. בשרת VPS שתצרכו כשרות ענן, תצרכו למעשה שרת "וירטואלי" כזה, בהתאם לדרישותיכם. שרת זה עשוי לפעול לצד שרתים וירטואליים נוספים, על אותו שרת פיזי. אם כי למטרה רגישה כמו אתר מכירות של רשת מזון, מוטב שהוא יהיה על שרת פיזי משלו. מה שמכונה dedicated server. מה נותן לכם שרת VPS?

 

 

תשתיות חזקות וגמישות

שרת VPS מספק לאתר שלכם תשתית חזקה, אמינה וגם גמישה. היבט הגמישות חשוב במיוחד, מבחינה זו שהשרת מסתדר טוב מאוד עם דרישות משאבים משתנות. אנו מדברים על שרת בענן ופירוש הדבר, שהוא לא מותקן אצלכם בתוך אחד הסניפים במחלקת המחשוב, אלא אצל ספק הענן.  האתר יעבור באופן טבעי רמות שונות של ביקוש לשירותיו. בימים וזמנים מסוימים, ייכנסו אליו אנשים מעטים. בימים אחרים עשויה להיות קפיצה חדה בדרישה – אולי בחגים וסופי שבוע. אם זה היה שרת פנימי, הייתם צריכים להחזיק משאבי מחשוב פנימיים שייתנו לכך מענה, בהתאם לרמת הדרישות המרבית. כלומר, שרת פנימי בעסק ואחסון בהיקף מתאים, שיספיקו לזמני הביקוש התובעניים ביותר. אך שימוש ב-VPS פוטר אתכם ממטרד זה, מאחר שהוא מסתגל לדרישות באופן דינאמי. במידת הצורך, הוא מתמודד גם עם זינוק בלתי צפוי במשאבים – כלומר, מציע "סקלאביליות" מרבית וקלה ליישום.

תועלות הענן

כמובן, לצד יתרון זה חשוב לקחת בחשבון את יתרונות מחשוב הענן בכלל, כגון ניהול קל ונוח. לא נעסוק בהם כרגע, אבל הם רבים ואמורים להיות מוכרים היטב לעסקים גדולים. באופן מיוחד, משמעותי ההיבט הבא: האתר יתפקד באופן רצוף וקבוע, ברמת ביצועים מרבית. זאת, ללא תלות במצב המחשוב הפנימי שלכם. גם אם יש כשל מקומי שמשבית את הפעילות הפנימית, האתר עדיין יהיה זמין. למעשה, שירותי ענן מספקים מובילים כגון GNS, יכולים לסייע לשפר אתרים בדרכים נוספות. למשל הבטחת ביצועים מיטביים בעזרת Content Delivery Network. דוגמה נוספת, היא הגנה מתוקפים באמצעות שירות כנגד התקפות DDoS.

לסיכום

מצו את ההשקעה באתר המכירות שלכם, שהיא בוודאי לא קטנה, בעזרת שימוש בשרת VPS מספק איכותי.

נגישות
גלילה לראש העמוד