show chef

איך תזונה קשורה לנשירת שיער? מדריך מיוחד!

תזונה ונשירת שיער

ישנם גורמים שונים שמשפיעים על נשירת שיער, אולם אחד הבולטים הוא ללא ספק נושא התזונה. כיצד התזונה שלכם משפיעה על קצב נשירת השיער ומה אפשר לעשות בנידון? על כך ועוד – במדריך המיוחד הבא.

סובלים מנשירת שיער? יכול להיות שחסר לכם ברזל בדם

תופעה של נשירת שיער היא תופעה מוכרת שמתרחשת הן אצל גברים והן אצל נשים.  מדובר בתופעה שמשפיעה מאוד על הדימוי והביטחון העצמי, כאשר הנשירה עצמה מושפעת ממספר גורמים. אחד הגורמים הנפוצים הוא תזונה לקויה שכוללת בין היתר דיאטה דלות בקלוריות, מחסור בוויטמינים, ברזל ומינרלים וכן כמות נמוכה מדי של חלבונים. למעשה, בעקבות החוסר ברכיבי תזונה מגביר את קצב הנשירה ואף גורם להיחלשות שורש השיער. במידה ויש גם רקע הורמונאלי וכן מצב של לחץ מדובר בשילוב שלא רק יגרום לנשירת שיער מוגברת אלא גם למראה שיער דליל. על כן, לתפריט ולתזונה יש השפעה ממשית על תפקוד המערכות ובייחוד על השיער. החדשות הטובות הן שהיום ניתן לקבל מידע לגבי נשירת שיער והפתרונות דרך אתר Balding כמו גם לסגל הרגלי תזונה טובים יותר, לצורך התמודדות עם הנשירה, ובהתאם לכך להגביר את הביטחון והדימוי העצמי. אסור להזניח את הנשירה אלא לטפל בה באופן מיידי, מאחר והיא עלולה להחמיר.

פתרונות רבים להתמודדות עם התופעה

זכרו כי בסופו של דבר מדובר בתופעה שניתן לטפל בה, אולם אין תרופת קסם. רק הקפדה על תזונה נכונה, הימנעות משימוש במכשירים פולטים חום וכן פעילות גופנית יכולים לתרום באופן ממשי. במקרים של נשירה מוגברת, ניתן בהחלט לשקול אופציה של השתלת שיער – טכניקה מצוינת המאפשרת להתגבר על הנשירה דרך השתלה של זקיקי שיער. מדובר במוצא אחרון, ולכן אם אתם סובלים מנשירה צריך קודם כל לבנות מחדש את התזונה דרך הרגלים חדשים, כפי שנסביר כעת.

הרגלי תזונה חדשים – כך תעשו זאת בצורה נכונה ויעילה

כאמור, ישנן לא מעט סיבות לנשירת שיער אולם אחת הסיבות הבולטות היא תזונה לקויה. בעידן שבו רבים מאיתנו אוכלים אוכל תעשייתי ולעיתים גם מדלגים על ארוחות, נושא התזונה הפך לאחד הנושאים המדוברים ביותר – בייחוד בכל הקשור לנשירה. על מנת שתוכלו להתחייב להרגלי תזונה חדשים רצוי קודם כל להתמקד בתזונה בסיסית המבוססת על אכילה מוגברת של ירקות ופירות טריים ובייחוד ירקות ירוקים. ברוקולי ועלים ירוקים אותם ניתן לשלב בתפריט ארוחת הצהריים מהווים מזון מהצומח מעולה לצורך התמודדות עם נשירה, בשל היותם ירקות עשירים בנוגדי חמצון כמו גם ברזל.  מאחר וזקיקי השיער זקוקים לאספקת דם עשירה, הקפדה על ירקות ירוקים כמו גם פירות כמו קיווי שלו ריכוז גבוה של ויטמין C מהווה דרך מצוינת לספק לגוף שלכם מזון איכותי ובהתאם לכך להשפיע על קצב צמיחת השיער ועיכוב הנשירה. תתפלאו לשמוע אבל גם לחומוס יש השפעה של השיער – והיא טובה מכפי שחשבתם. בגרגירי חומס ישנם מרכיבים כמו אבץ המשמש לצורך הגנה על הקרקפת. גם שעועית, דגנים מלאים ועדשים נחשבים למזונות על שגם מזינים את הגוף וגם תורמים באופן ממשי לחיזוק המערכת החיסונית.

תוספי תזונה לצד תזונה מאוזנת

בשנים האחרונות ניתן לראות כיצד רכישה של תוספי תזונה ייעודים לנשירת שיער עלתה באופן משמעותי, וזאת בשל תוצאות מצוינות שהתקבלו בשילוב של תזונה נכונה ומאוזנת ביחד עם תוספי תזונה כמו ביוטין. ביוטין הינו וויטמין מקבוצת B והוא נחשב לאחד הווויטמנים החשובים ביותר לצורך בנייה וחיזוק של שורש השיער. כיום ניתן לבצע רכישה של תוסף זונה ביוטין בחנויות מתמחות ובהתאם לכך ליצור מערך תומך לצורך עיכוב הנשירה. שימו לב כי לצערנו ישנו שוק שחור של תוספי תזונה ייעודים לנשירה ועל כן בדקו היטב האם ליצרן יש אישור מטעם משרד הבריאות כמו גם וותק בתחום. בכך, תוכלו ליצור מערך תזונתי יעיל לצורך התמודדות נכונה עם נשירה.

נגישות
גלילה לראש העמוד