show chef

יוסי שינובר מסביר למסעדנים: איך מגייסים צוות למסעדה?

ברוכים הבאים, מסעדנים, למדריך מקיף זה לגיוס צוות יעיל למסעדה שלכם. בניית צוות מסעדה מצליח קשורה לאסטרטגיה לא פחות מאשר לזיהוי הכישרונות הנכונים. יוסי שינובר מדגיש כי ההצלחה של המסעדה שלכם תלויה מאוד בצוות שעומד מאחוריה. לכן, חשוב לגשת לגיוס עובדים לא רק כמשימה מתישה, אלא כמרכיב אסטרטגי רב משמעות בעיצוב הזהות של המסעדה שלכם. הצטרפו אלינו ויחד נבין מהי הדרך הטובה ביותר למצוא, להעריך ולשמר את המועמדים הטובים ביותר עבור המסעדה שלכם.

הגדרת המועמד האידיאלי

 • תיאורי תפקיד ברורים: הציעו תיאורי תפקיד מפורשים וברורים. ודאו כי התפקידים, האחריות, הציפיות והכישורים מוצהרים באופן חד משמעי. תיאורים ברורים ימשכו מועמדים שבאמת מיישרים קו עם הדרישות.
 • התמקדו בכישורים ובאישיות: יוסי שינובר ממליץ לשים דגש על חשיבות של כישורים מקצועיים ואישיות בפרופיל המועמד האידיאלי שלכם. השילוב של כישורים רלוונטיים ואישיות שתואמת את האתוס של המסעדה שלכם יכול לשפר באופן משמעותי את הדינמיקה והפונקציונליות של הצוות כולו.

הפעלת ערוצי גיוס מגוונים

 • פלטפורמות מקוונות: מנפו את כוחם של פורטלי משרות מקוונים, אתר האינטרנט של המסעדה שלכם והמדיה החברתית כדי להכריז על משרות פתוחות. יוסי שינובר מחדד כי עליכם להיות מפורשים ומדויקים לגבי סוג האדם שאתם מחפשים למשוך מכיוון שזהו, כאמור, המפתח לייעול המועמדים בכל הערוצים.
 • מעורבות קהילתית מקומית: צרו קשר עם הקהילה המקומית על ידי הכרזה על פתיחת המסעדה באמצעות עיתונים מקומיים, לוחות מודעות קהילתיים והזמנות רשמיות. אירועי גיוס אישיים או ירידי עבודה יכולים גם הם להועיל בגישה למאגר של מועמדים פוטנציאליים בסביבה.

תהליך ראיון כולל ומקיף

 • ראיונות מובנים: יוסי שינובר ממליץ ליישם תהליך ראיון מובנה הבוחן הן מיומנויות טכניות והן היבטים התנהגותיים. שילוב של שאלות מבוססות תרחישים ומבחנים מעשיים יציע תובנה מקיפה לגבי יכולות המועמד.
 • התאמה לערכים ולתרבות: ודאו שלמועמדים יש לא רק את הכישורים הנדרשים, אלא גם את היכולת לשקף את התרבות והערכים של המסעדה שלכם. התאמת הערכים האישיים והארגוניים תטפח סביבת עבודה מגובשת והרמונית.

 

תגמול תחרותי והטבות

 • שכר הוגן ואטרקטיבי: ודאו שהמשכורות המוצעות שלכם שוות ערך ומספקות תחרותיות בתעשייה כדי למשוך מועמדים מיומנים. מתן מבנה שכר הוגן ושקוף משפר את המוניטין שלכם כמעסיקים הוגנים.
 • חבילת הטבות: יוסי שינובר מסביר כי הצעת חבילת הטבות חזקה, כולל הטבות לארוחות ובונוסים פוטנציאליים, הופכת את המסעדה שלכם למקום עבודה אטרקטיבי יותר. שאפו להציע הטבות המקדמות איזון בית-עבודה ורווחת עובדים.

הזדמנויות לפיתוח מקצועי

 • למידה מתמשכת: יוסי שינובר מציין כי עליכם לקדם תרבות המעודדת למידה מתמשכת. הצעת קורסים, סדנאות והסמכות לא רק משפרת את כישורי הצוות, אלא גם מסמלת שאתם משקיעים בפיתוח המקצועי שלהם.
 • קידום קריירה: התוו בבירור מסלולים לקידום הקריירה במסעדה שלכם. הצעת הזדמנויות להתקדמות תמשוך מועמדים המחפשים תעסוקה לטווח ארוך וצמיחה בקריירה.

סביבת עבודה גמישה

 • לוחות זמנים הניתנים להתאמה: הצעת לוחות זמנים גמישים והתחשבות בהעדפות העובדים בתכנון משמרות יכולה להפוך את המסעדה שלכם למקום עבודה אטרקטיבי, במיוחד בהתחשב בתזמון הנוקשה בדרך כלל בענף.
 • איזון בית-עבודה: יוסי שינבור ממליץ לעודד ולאפשר איזון בריא בין העבודה לחיים הפרטיים. ודאו שהצוות שלכם מקבל הפסקות מספיקות ואינו עמוס בשעות נוספות מוגזמות, מה שמחזק את העובדה שאתם מעריכים את זמנם ואת רווחתם.

לסיכום

מסעדה מצליחה מסתמכת על הצוות שלה. על ידי שילוב אסטרטגיות גיוס יעילות עם סביבת עבודה חיובית, אתם מניחים את הבסיס לצמיחה מתמשכת ולהצלחה ארוכת טווח. עכשיו, כשאתם יודעים בדיוק על מה לשים את הדגש בנניית הצוות שלכם, זכרו שהצוות הנכון, שנבחר מתוך מחשבה, הופך לליבת הפעילות של המסעדה שלכם. עם תובנות ואסטרטגיות אלה, אתם בדרך ליצירת מסעדה שגם הלקוחות וגם העובדים מעריכים אותה ואוהבים לחזור אליה.

נגישות
גלילה לראש העמוד